SPRAGNIENI BOGA. PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO DROGACH ŻYCIA DUCHOWEGO

PRZYDATNA POMOC DO OSOBISTEGO ROZWOJU I WZROSTU W WIERZE

Miło nam poinformować, że nakładem naszego Diecezjalnego Wydawnictwa ADALBERTINUM ukazała się ciekawa pozycja: SPRAGNIENI BOGA. PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO DROGACH ŻYCIA DUCHOWEGO.

******************************************************************************

Mając do czynienia z obfitością publikacji na temat życia duchowego, odnosimy wrażenie nadmiaru i doświadczamy zagubienia. Nie umiemy zdecydować co jest ważne, a co drugorzędne. Pojawia się dziś też wiele propozycji różnych szkół duchowości. Najczęściej są one związane z ruchami ewangelizacyjnym czy formacyjnymi. Duża aktywność nas cieszy, ale też rodzi pewne niebezpieczeństwa. Wielkie zaangażowanie i dobra wola liderów grup nie zawsze idą w parze z wiernością nauczaniu katolickiemu oraz całościową wizją rozwoju duchowego.

Nierzadko spotyka się szlachetnych ludzi, którzy mieli wielkie pragnienie Boga, ale w swoim rozwoju utknęli wpół drogi. Stąd, jak się wydaje, zachodzi potrzeba dokonania pewnej syntezy opartej na solidnych podstawach doktryny katolickiej a jednocześnie na tyle odważnej, by niektóre trudne zagadnienia z zakresu duchowości przedstawić w sposób prosty i możliwie precyzyjny.

******************************************************************

Celem niniejszej publikacji jest praktyczna synteza duchowości karmelitańskiej, nieco swobodnej i elastycznej intelektualnie, z precyzyjną i zdyscyplinowaną duchowością ignacjańską, a także z niektórymi nurtami duchowości współczesnej, zwłaszcza tej poszukującej większej głębi. Autor ma nadzieję, że podręcznik ten będzie skromną pomocą w bardziej całościowym, w miarę prostym, a jednocześnie możliwie konkretnym ujęciu podstawowych zagadnień i praktyk z zakresu życia duchowego. Pomyślany jest on jako pomoc w „Warsztatach życia duchowego”, tak by ująć całość najistotniejszych zagadnień i umożliwić wdrożenie w praktykę medytacji, adoracji, rachunku sumienia oraz kierownictwa duchowego.

 

SPRAGNIENI BOGA. PRAKTYCZNY PRZEWODNIK PO DROGACH ŻYCIA DUCHOWEGO

Wydawnictwo: Adalbertinum
Autor: ks. dr Stanisław Jóźwiak
ISBN: 978-83-60737-65-1
Format: 135 x 210 mm
Liczba stron: 268
Wydanie: kwiecień 2021
Oprawa broszurowa

Cena detaliczna 29,90 zł

lub telefonicznie: 516080507 w dni robocze w godz. 10-16
SZCZEGÓŁOWA KARTA POZYCJI W KATALOGACH BIBLIOTEKI NARODOWEJ:

Dariusz Konopko